KLÍM Krios PRE Karbón Helmet ECE, CHARGER PEYOTE, veľ. XL

Nové vylepšené helmy značky KLIM - vyššia bezpečnosť, lepšie vetranie, lepšie funkcie, prémiové prevedenie a materiály.
KriosPro charger-peyote 01
-15 %
doprava zdarma
KriosPro charger-peyote 01
KriosPro charger-peyote 02
KriosPro charger-peyote 03
KriosPro charger-peyote 04
KriosPro charger-peyote 05
KriosPro charger-peyote 06
KriosPro charger-peyote 07
KriosPro charger-peyote 08
Záruka 5 rokov
Bežná cena s DPH 877,2 EUR 745,6 EUR 616,2 EUR bez DPH
Vyberte variantu
Velikost
SObjednáme u výrobcu
MSKLADOM DS-2
LSKLADOM DS-2
XLSKLADOM - Praha
XXLSKLADOM DS-2
XXXLSKLADOM - Praha
SKLADOM - Praha

Tovar je možné vyzdvihnúť v našej predajni: zajtra
Tovar je možné doručiť kamkoľvek do ČR: pozajtra (v pracovné dni)

Produkt je skladom v našej predajni.

Dostupnosť je aktualizovaná 1x za 60min. Pre overenie 100% dostupnosti nás prosím kontaktujte.

Kliknite tu pre viac informácií
Osobne v Modleticích:zajtraPrepravnou spoločnosťou:pozajtra (v pracovné dni)
Kód3900-000-150-011VýrobcaKLIM

KLIM - KRIOS PRE

Helmy Krios sú na trhu už niekoľko rokov a zaznamenali mimoriadny úspech - jedná sa o najľahší enduro prilby s plexi s homologáciou pre európske aj americké cestné použitie (ECE / DOT) na trhu. Klim pri vývoji a výrobe spolupracuje s viacerými dodávateľmi, využíva najlepšie dostupné materiály (najdrahší typ skladaného karbónového kompozitu, najlepšie materiály polstrovanie a doplnkov) a využíva asi najpohodlnejšie formu skeletu na trhu. Pretože KLIM je firma, ktorá využíva vždy vo všetkých výrobkoch to najlepšie, čo je dostupné, prichádza teraz na európsky trh s verziou KRIOS PRO, ktorá nemá vnútornú výstelku z polystyrénu ale z materiálu KOROYD®. Kvôli tomu musela byť upravená kompletne konštrukcia skeletu. KRIOS PRO sa vďaka tomu dostáva na absolútnu špičku čo sa týka pevnosti a funkčnosti, pretože všetky kompromisy spojené s používaním tradičných materiálov sú minulosťou. Vonkajší materiál skeletu je opäť karbónový kompozit (100% karbón) a vnútorná výstelka absorbujúci energiu nárazu je z materiálu KOROYD.

BEZPEČNOSŤ, BEZPEČNOSŤ a zase BEZPEČNOSŤ
Cieľom vývoja Krios Pre bolo zrušiť konvenčné bezpečnostné limity a prísť na trh s modernou prilbou pre adventure cestovanie. Krios Pre je prvý enduro prilba s plexi (adventure prilba), ktorá bola uvedená na americký trh s konštrukciou z materiálu Koroyd. Vďaka Koroydu je to tiež v súčasnosti najbezpečnejšie helma v tejto kategórii na trhu.

ČO TO JE TEN KOROYD?
Koroyd® je patentovaný materiál resp. technológia absorpcia energie pri náraze, ktorý využíva špeciálne 3D štruktúru pre zníženie rizika zranenia vďaka riadenej absorpciu energie. Štruktúra (ktorá môže pripomínať voštiny včelích plástov ale s okrúhlym tvarom), sa pri náraze homogénnym spôsobom deformuje a plynule absorbuje energiu nárazu a vďaka tomu znižuje riziko zranenia hlavy. Materiál KOROYD má fantastické parametre absorpcia energie nárazu pri porovnaní všetkých dostupných materiálov - energiu rozvádza do väčšej plochy as menším rizikom zranenia. Navyše po páde s konvenčnou prilbou nie je na výstelke vidieť vnútornej deformácie polystyrénové štruktúry, helma na prvý pohľad môže vyzerať nepoškodená a pri ďalšom páde a náraze do rovnakej oblasti neabsorbuje poškodená výstelka energiu nárazu a môže dôjsť k ťažkému zraneniu hlavy. V prípade helmy s výstelkou Koroyd je okamžite vidieť, že niektorá časť výstelky je po konkrétnom páde poškodená a helma už ďalej nespĺňa ochrannú funkciu - aj keď je potrebné vonkajšie skelet len poškriabaný.

DOKONALÁ VIDITEĽNOSŤ ZA VŠETKÝCH PODMIENOK - TRANSITIONS®
Plexi so zamozatmavovací funkcií vyrábané v licencii firmy Transitions®, je to najlepšie, čo sa dnes dá na trhu kúpiť. Odfarbené je 100% číre, zatmavenia vplyvom UV žiarenia je bleskové a intenzívny. Celá optika pomerne veľmi veľkého plexi je navrhnutá tak, aby v žiadnom smere nedeformovala pohľad (veľmi často u lacných prilieb dochádza k deformáciám pri pohladu mimo priamy smer). Transitions® sklo sa automaticky prispôsobuje svetelným podmienkam okolia - nie je to len číra / tmavá ale v závislosti na osvetlení okolia môže mať veľa jemných odtieňov šedej medzi hraničnými úrovňami.

DOKONALÁ aeroakustiku
Jedným z dôležitých cieľov vývoja novej helmy bolo dosiahnuť najlepšie možné aerodynamiky resp. akustického výkonu. Perfektné aerodynamika (stabilný vo všetkých uhloch) minimalizuje akustický hluk. Správne navrhnuté ventilačné otvory (resp. Ich krytky) prispievajú tiež k zníženiu hluku. Dokonalé vnútorné polstrovanie z akustického absorbčného materiálu znižuje ďalej hlukovú hladinu. To všetko prispieva ku komfortu jazdy, menšie únave a lepšiu pohode pri diaľkovom cestovaní.

Testovanie, testovanie a zase TESTOVANÉ!
Klim venoval vývoju a testovanie komponentov, technológií a materiálov novej prilby niekoľko rokov. Jej vývoj začal pre oblasť motošportu a pri rozhodnutí vyvinúť aj prilbu pre adventure jazdcov, začali skúšky nanovo. Desiatky skúšobných jazdcov testovali a ladili každý jednotlivý komponent, každú krytku, každý navrhnutý tvar štítku, spojlera, krytiek ventilácia atď. A testovali pri reálnych adventure cestách - nielen v laboratórnych podmienkach a vo veternom tuneli. Klim si chcel byť istý, že štítok nebude zvyšovať hluk a helma bude maximálne komfortné na rôznych typoch motocyklov v rôznych jazdných podmienkach. Něktří výrobcovia ladia svoje helmy len a len pri priamom nápore vetra pri jazde (netestujú vplyvy rôznych výšok a tvarov plexi). Testujú len uhol posedu. Klim testoval v reálnych podmienkach - desiatky plexi rôznych výrobcov, výšok jazdcov a sediel a rôzne adventure motocykle. Výsledkom je aerodynamická a akustická špička - a to aj vo vysokých rýchlostiach, fantastický komfort polstrovanie a prémiové prevedenie v každom detaile. A, čo je najdôležitejšie, ... najvyššia možná bezpečnosť.

PODROBNOSTI A FUNKCIE:

- ručne skladaný karbónový skelet zo 100% karbónového kompozitu novej generácie
- výroba skeletu s riadenou denzitou lepidlá pre zvýšenie pevnosti určitých častí a zníženie hmotnosti
- KOROYD® vnútorná výstelka absorbujúce energiu nárazu
- KOROYD® 3D štruktúra s priestorovou deformácií pri náraze znižuje riziko zranenia
- plne nastaviteľná ventilácia Bradovci časti
- plexi pripravené pre montáž Pinlock vnútorného plexi (zabraňuje zahmlievaniu)
- samozatmavovacie plexi s technológiou TRANSITIONS® súčasťou dodávky
- mimoriadne komfortné upevnenie remienka vďaka magneticky navádzané spone FID-LOCK®
- možnosť konverzie na štyri typy prilieb (jazdných režimov): cestná, adventure, offroad a trail
- perfektný kompetibilita s MX okuliarmi väčšiny výrobcov vrátane tých najväčších (bez plexi)
- dokonalá aerodynamika, ventilácie a vnútorná výstelka znižujúce akustický hluk
- horný štítok a spojler navrhnuté pre aerodynamickú stabilitu vo všetkých rýchlostiach
- Európska ECE homologizácia (v USA DOT homologácia)
- poťah vnútornej výstelky z antibakteriálneho materiálu KLIMATEK ™ s vysokou absorpciou
- konštrukcia navrhnutá pre mimoriadne ľahkú montáž komunikátora SENA 10U
- plexi a horná štítok ide uvoľniť v sekunde bez akýchkoľvek nástrojov
- testované a vyladené na základe pripomienok reálnych adventure jazdcov v reálnych podmienkach


O MATERIÁLU KOROYD®
Patentovaný polymérový extrudovaný a tepelne zváraný voštinový materiál tvorí vnútorné a vonkajšie jadro. Vnútorné jadro tvorí štruktúra s nízkou denzitou a vysokou mierou kompresie. Vonkajšie jadro tvorí tepelne zvárané rámca spájajúce jednotlivé vnútorné trubičky.
Materiál KOROYD bol pôvodne vyvinutý pre letecký priemysel a jeho štruktúru tvoria tisíce miniatúrnych valčekov (trubičiek) zváraných do seba (ako keď do seba zastrčíte dve slamky na pitie). Pri náraze sa zasúvajú do seba a absorbujú veľké množstvo energie. Koroyd je výsledok drahého vývoja s cieľom získať nový materiál s mimoriadne dobrým pomerom hmotnosti a absorpcia energie. Je to jediný materiál na trhu, ktorý bol od začiatku navrhnutý pre tieto účely. Tradičný EPS materiály (extrudovaný polystyrén) sú vyvinuté pre úplne iné účely (izolácia, obaly ..) a v helmách sa používajú pretože doposiaľ nebolo nič lepšie. Pri náraze do výstelky z materiálu Koroyd dôjde ku kontrolovanej deformácii štruktúry výstelky tak, aby došlo k maximálnej možnej absorbciu energie touto deformáciou. Pri deformácii polystyrénu dochádza k stlačeniu materiálu a guličky štruktúry EPS sa veľmi rýchlo a pri pôsobení pomerne malej energie stávajú homogénny materiál bez absorpcia energie. Koroyd v rovnakej hrúbke absorbuje o takmer polovicu viac energie počas nárazu v porovnaní s extrudovaným polystyrénom.
Ale to nie je všetko! Štruktúru Koroydu tvorí z 95% vzduch, ktorý nie je zatvorených v kapsuliach. Výstelka z Koroydu umožňuje takmer neobmedzenú ventiláciu bez akéhokoľvek negatívneho vplyvu na ochranu. Oproti tomu polystyrén tvoria vzájomne zlepené uzatvorenej guličky nepravidelné veľkosti vzniknuté napenením EPS. Polystyrén je sám o sebe úplne nepriedušný. Aby sa dala výstelka prilby ventilovať, musí sa do polystyrénu vytvoriť ventilačné otvory - ktoré pochopiteľne znižujú bezpečnosti v tej oblasti kde otvor je. Koroyd je navyše teplotne veľmi stabilný polymér, prakticky bez vplyvu teploty na odolnosť proti nárazu (v rozsahu -50C / + 90C), kdežto extrudovaný polystyrén stráca výrazne odolnosť pri vyšších teplotách a naopak tvrdne a krehne v nízkych. Polystyrén sa pre výstelku prilieb používa od sedemdesiatych rokov a nastal čas, aby sa začalo používať niečo lepšie než domovej izolácie alebo obalový materiál na niečo tak dôležitého, ako je hlava jazdca.


Obvod hlavy (cm) 54-55 56-57 58-59 60-61 62-63 64-65
VEĽKOSŤ HELMY S M L XL 2XL 3XL
Komfortnou výstelkou (ČAPICE) S, M L, XL, 2XL, 3XL
POLSTROVANIE - lícnica S-25mm, M-20mm L-25mm, XL-20mm, 2XL-15mm, 3XL-10mm


KriosPro1

KriosPro2

KriosPro3

KriosPro4

KriosPro7

KriosPro8

 

 

 

MODELKrios PRO
BarvaHnědá + béžová
HomologaceECE 22-05
TypEnduro s plexi
UrčeníAdventure enduro
VelikostXL
Vhodné proAdventure cestování
VýrobceKLIM
GaranceGPG - 5 let výměna při havárii
Skořepinafull carbon
Výstelkaantibakteriální
SamozatmavovacíANO + čiré plexi v ceně
Typ plexiTransitions samozatmavovací
Pinlock120 v ceně
ZapínáníFidLock magnetické
KriosPro charger-peyote 01KriosPro charger-peyote 01
KriosPro charger-peyote 02KriosPro charger-peyote 02
KriosPro charger-peyote 03KriosPro charger-peyote 03
KriosPro charger-peyote 04KriosPro charger-peyote 04
KriosPro charger-peyote 05KriosPro charger-peyote 05
KriosPro charger-peyote 06KriosPro charger-peyote 06
KriosPro charger-peyote 07KriosPro charger-peyote 07
KriosPro charger-peyote 08KriosPro charger-peyote 08
Diskusia k produktu
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázkaVaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)NadpisText príspevku
Opýtať sa
Vaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)Text príspevku
Pridať reakciu

Tabulku velikostí si můžete stáhnout zde.

Velikosti rukavic:


PopisObrázkyDiskusiaNa stiahnutieTabuľka veľkostí
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies