Garmin ZUMO 595LM TRAVEL EDITION - Lifetime 45 krajín Európy + vybranej svetovej mapy

Garmin ZUMO 595 je vlajkovou loďou motocyklových navigáciou Garmin. Ponúka v súčasnosti úplne exkluzívny funkcie a rozšírené možnosti. TRAVEL EDITION je limitovaná verzia obsahujúca všetky aktuálne ponúkané mapy radu City Navigator aj mimo Európy! V predaji samostatne aj v našich výhodných sadách MAXI.
Obrázek (22)
Obrázek (22)
Obrázek
Obrázek (1)
Obrázek (2)
Obrázek (3)
Obrázek (4)
Obrázek (5)
Obrázek (6)
Obrázek (7)
Obrázek (8)
Obrázek (9)
Obrázek (10)
Obrázek (11)
Obrázek (12)
Obrázek (13)
Obrázek (14)
Obrázek (15)
Obrázek (16)
Obrázek (17)
Obrázek (18)
Obrázek (19)
Obrázek (20)
Obrázek (23)
Obrázek (21)
561,4 EUR 463,9 EUR bez DPH
Objednáme u výrobcu
Osobne v Modleticích:na vyžiadaniePrepravnou spoločnosťou:na vyžiadanie
Kód010-01603-1WVýrobcaGARMIN

Zamykateľný držiak Garmin ZUMO 590/595 - čierna anodizácia

Zamykateľný držiak Garmin ZUMO 590/595 - čierna anodizácia
SKLADOM - Praha
97,31 EUR bez DPH117,7 EUR

Ventilček pre Garmin ZUMO 390/590/395/595

Ventilček pre Garmin ZUMO 390/590/395/595
Objednáme u výrobcu
80,51 EUR bez DPH97,42 EUR
Časovo obmedzená ponuka - v niektorých európskych krajinách už bol predaj navigácie Travel Edition ukončený! Všetky doplnky ponúkané k "obyčajné" 595LM je možné dokúpiť za rovnaké ceny ik tejto limitovanej edícii.
Špeciálna edícia populárnej GPS navigácia Zumo 595 prináša okrem doživotných aktualizáciou máp európskych krajín tiež možnosť inštalácie ďalších vybraných oblastí, pre ktoré sa ponúka mapy radu City Navigator. Vybrať si môžete z tých sád: Stredný Východ, Severná Afrika, Severná Amerika, Južná Amerika, Južná Afrika a Austrália + Nový Zéland.
Tieto mapy môžete nahrať namiesto CN Europe a sú tiež kryté licencií Lifetime. Jediný rozdiel oproti modelu s mapami Európy je nemožnosť inštalovať mapové podklady do počítača - licencia to neumožňuje. Mapy sa inštalujú iba do navigácie a to platí aj pre mapy CN45 Europe.
Zumo 595 vychádza z viac než dvojročných skúseností s predajom a podporou navigácie 590, ktorá po mnohých rokoch priniesla do tejto kategórie skutočnú zmenu. Prístroj využíva takmer rovnakú konštrukciu a veľkú časť hardware aj úplne zhodné príslušenstva ale je vybavený radom nových funkcií a tiež nových licencií tretích strán, ktoré rozširujú možnosti využitia prístroja.
Hardvér je založený na platforme DRIVE s veľkým výkonom a úplne novým systémovým softvér, ktorá zodpovedá nielen zvýšeným nárokom veľmi detailných a objemných mapových podkladov ale zohľadňuje požiadavky užívateľov na zložitejšie výpočty trasy s využitím mnohých rôznych parametrov, ktoré nové mapové podklady zahŕňajú. Transflektívny displej je v súčasnosti spolu s displejom modelu 590 na trhu úplne ojedinelý (nielen v kategórii 5 "navigáciou) a zobrazuje tým jasnejšie a kontrastněji, čím viac na neho svieti slnko. Bohužiaľ displej 595 je dodávaný iným výrobcom než pre modely 590, čo malo za následok nepatrne nižšiu kontrast a inú farebnosť najmä v režime podsvietenia. Stále sa ale jedná o jeden z dvoch najlepších dispej na trhu. Navigácia je vybavená prakticky všetkým komfortom ovládanie i funkciami pre akúkoľvek cestnú a drvivú väčšinu offroadových navigácia s obrovským rozšírením možností individuálneho nastavenia výpočtov trasy.


Stručne a jasne - hlavné novinky Zuma 595 oproti 590:

- nový systém výpočtu "dobrodružné" trasy s využitím troch parametrov (zákruty, prevýšenie, typ komunikácie) v troch stupňoch v ľubovoľnom vzájomnom pomere.
- dva varianty výpočtu trasy do cieľa s možnosťou okamžitej úpravy trasy ručným klikaním na mapu
- nová databáza Motorkárske zaujímavých miest priamo v hlavnom menu
- až 12 položiek v akčnom menu nástrojov mapy vr. napr. priebehu nadmorskej výšky
- nové kategórie upozornenia priamo vo vrstvách mapy (hustý prevádzka ...)
- nové upozornenie na únavu na dlhých trasách po uplynutí určitej doby jazdy bez pauzy
- možnosť zobrazovania (a čítanie do slúchadiel) vybraných typov notifikácií z chytrého telefónu
- zdieľanie polohy navigácia s vybranými ľuďmi (e-mailový odkaz) alebo na sociálnej sieti na mape
- integrovaný prehrávač hudby (stream) systémov Spotify a Pandora. V Európe iba Spotify. Nutná bezplatná registrácia
- integrovaná databázy Foursquare pre prácu s POI
- možnosť využitia "posledného parkovacieho bodu" pre ľahké nájdenie polohy vozidla
- ďalšia funkčnosť je prakticky rovnaká so Zumem 590 (kruhové vychádzky, BackTrack, komunitou zdieľané cestné kontroly, počasie na trase atď).Tour CZ má v ponuke aj tento model v "krabicovej" verziu (tak, ako príde od Garmin CZ), tak kompletne pripravené na prevádzku (predinštalované) so základnou aj rozšírenú sád mapových podkladov ďalšími vylepšeniami za príplatok - výhradne pre navigácie predávané nami. Na výber je kompletný predinštalácie prístroja vr. registrácie a akutalizace, rozšírená podpora (mimo pracovnú dobu Tour CZ i Garmin CZ), rozšírenie mapových podkladov o licenciu slovenskej mapy Atlas SR (do vypredania zásob) a prípadne s najlepšou vektorovou topografickú mapou SR - Topo PRO 201x. V ponuke voliteľných doplnkov do sady MAXI nájdete už špeciálne (znížené) ceny držiakov a ďalších doplnkov v porovnaní s cenou štandardné.
Od jari 2016 sa ponúka teda tieto varianty:

- štandardné krabice bez predinštalácie a našej rozšírenej podpory (podporu zabezpečuje servis dovozcu)
- navigácia s predinštaláciou a podporou bez rozšírených mapových podkladov (možnosť doobjednania štandardné predinštalácie z menu služieb GPS)
- navigácia s predinštaláciou a rozšírenou podporou MAXI vr. licencie Atlas ČR (samostatne nepredajné - výhradne k novým navigáciám 590/595 od Toure CZ - položku nájdete tu v ponuke doplnkov MAXI)


A nezávisle od predchádzajúcich variantoch je možné objednať ďalšie doplnky a služby (ventilky, držiaky, komunikátory, mapu Topo Pro na SD, inštaláciu SW do notebooku ...) ale za zvýhodnené ceny vždy len s novou navigáciou - teda na tejto stránke ako doplnky objednávané súčasne s novou navigáciou.


Technický popis:
Telo navigácia je takmer zhodné so Zumem 590. Navigácia má 5 "Transflektívny displej s rozmermi 110 x 65mm a má hmotnosť 375g.


displej
Displej Zuma 595 je jedným z najlepších displejov s tlakovou dotykovou obrazovkou na trhu. Po obmedzení výroby modelu použitého v 590, pôjde o jediný Transflektívny displej sériovo dodávaný k venktorové navigáciu na trhu. Tento displej zvláda úplne v pohode zobrazení na plnom slnečnom svetle. V princípe transrefletivní displeja využívajú okolité svetlo (napr. Slnečné lúče) pre zvýšenie jasu - svetlo, ktoré na displej dopadá, je viac či menej odrazené späť skrz displej k užívateľovi pomocou špeciálnej odrazné vrstvy. Pritom táto vrstva umožňuje presvietenie (podsvietenie) pre nočný režim. Jeho rozlíšenie je 800 x 480px.


balenie:
V krabici dostane zákazník vlastnou GPS navigáciu s mapou City Navigator (v našom prípade CN Europe) s Lifetime garanciou doživotných aktualizácií. Základné balenie (od dovozcu) nemusí obsahovať nainštalované najnovšie vydanie mapových podkladov. V balení už nie sú žiadne licencie ďalších českých máp (ako bývalo zvykom skôr). V balení ďalej nájdete batériu, motocyklová chrbát (plastový držiak) s RAM kĺby a napájacím káblom. V balení je tiež kompletný automobilový držiak (chrbát s prísavkou) s napájaním po mikro-USB kábla s CL zástrčkou, ktorý je súčasťou dodávky. V krabici je tiež mikro USB kábel pre pripojenie k počítaču a slovenský návod. Puzdro na rozdiel od Zuma 660 nie je súčasťou dodávky a musí sa dokúpiť.


V tejto ponuke tour CZ si môžete vybrať k novej navigácii rad užitočných doplnkov a služieb, ktoré by samostatne bolo oveľa drahšie - od kompletnej predinštalácie celej navigácie vrátane všetkých máp v ich aktuálnom vydaní až po rôzne technické doplnky. Ponuka sa mení a dopĺňa, niektoré technické doplnky boli k dispozícii len v obmedzených sériách pod.
Ponúkané ceny sú konečné, určené pre spotrebiteľov a nemožno ich kombinovať so žiadnymi ďalšími zľavami (klubové zľavy a pod.).


Doplnenie popisu: bezplatná aplikácia Garmin Link pre platformy Android a iOS ponúka teraz živé dopravné informácie (doplnok 3D traffic europe) bezplatne. Predtým príplatkový nákup je teda k dispozícii zdarma. Od augusta 2014 je možné tiež dokúpiť príplatkový modul rozšírených informácií o počasí vo vybraných európskych krajinách (typicky oblasť Álp) so zobrazením radarových máp za cca 110Kč / rok. Tieto moduly sú súčasťou aplikácie Garmin Link a ich nákup prebieha cez príslušný obchod s aplikáciami pre danú mobilnú platformu. K využitiu možností aplikácie je pochopiteľne nutné aktívne dátové pripojenie v mobilnom telefóne.


Špecifikácia (tie, ktoré sú naozaj dôležité):

Rozmery: 13 x 9.4 x 3cm

Displej: 10.8 x 6.5cm - uhlopriečka 12.6cm

Rozlíšenie: 800 x 480px

Typ displeja: Transflektívny

Hmostnosť: 375g

Batérie: LiOn, výdrž 4h

Vstupy a výstupy analógového audia: ÁNO

Moderné citlivý GPS príjmač: ÁNO

Vodotesnosť: ÁNO, IPX7 (30 minút v hĺbke 1m)

Vnútorná pamäť: ÁNO, viac než dostatočná aj do budúcnosti (16GB / 256MB RAM)

Podpora kariet: ÁNO, microSD

Kapacita waypoint: 1000

Kapacita via bodov v trasách: 15000

Kapacita tvarovacích bodov v jednej trase: 4000

Počet trás: 30

Počet waypoint v jednej trase: 30 (medzi dvoma waypointy je možné použiť až 250 via bodov)

Podpora navigácia na lokácie z nahraných fotografií: NIE

Lifetime: ÁNO

Zobrazenie radenie do jazdných pruhov a foto navigácia: ÁNO

Predvídanie vašich trás: ÁNO

Pokročilé možnosti výpočtu trasy: ÁNO

Bluetooth: ÁNO (slúchadlové sady aj telefón + dátové prepojenie Garmin Link)

Prehrávač hudby: ÁNO (vr. Možnosti prehrávania hudby po USB az pripojeného telefónu a online)

Záznam stopy: ÁNO (vr. Pokročilých možností práce s uplynulou stopou, zdieľanie a prepočte na trasu)

Podpora bezdrôtových snímačov tlaku v pneu: podľa výrobcu ÁNO (snímača Garmin)

Funkcie pre výpočet okruhových výletov: ÁNO

Kniha servisov a údržby moto: ÁNO

Podpora kamier VIRB: ÁNO

Podpora rastrových máp: ÁNO, limit 400

Možnosť otočenia na výšku: ÁNO
Informácie o voliteľnom balíčka služieb MAXI Predinštalácia A PODPORA:

K novým navigáciám zakúpeným od tour CZ ponúkame voliteľný príplatkový balík služieb "MAXI predinštalácia". Štandardne dodávaná "krabice" od dovozcu obsahuje síce funkčné navigáciu ale pre plnohodnotné využitie všetkých možností je potreba vykonať rad úkonov, ktoré zákazníci často nevedia a na svoju škodu nevyužívajú navigáciu "naplno". Pre tých ponúkame "balíček" predinštalácia, podpory, školení a ako bonus aj lepšie mapy SR za zvýhodnenú cenu.


Balíček obsahuje:

- limitovaná séria (do vypredania zásob) licencia mapy Atlas Czech. Táto mapa obsahuje desiatky tisíc ručných úprav a opráv pre optimalizovaný cestné autorouting v SR
- kompletné aktualizáciu firmware a všetkých čipsetov na najnovšie verzie
- vyčistenie navigácia od "balastu" ako sú súbory pre predvádzanie prístroja v obchodoch a pod.
- inštaláciu našej praktické sady užívateľských POI (napr. Alpské priesmyky, európske servisy BMW, talianskej kempy a pod.). Celkovo viac ako 10.000 bodov záujmu v kategóriách
- aktualizácia mapy CN Europe na aktuálnu verziu
- registrácia navigácia v novom účte na my.garmin
- odstránení prvej položky menu nastavenia (informácie) a posun menu o riadok nahor
- registrácia licencií doplnkových máp (podľa výberu verzie) na portáli výrobcu
- nová licencia + registrácia upgrade mapy Atlas Czech 2013.5 (posledná verzia aj pre rok 2015)
- inštalácia doplnkových mapových podkladov do navigácie
- dva naše vylepšená témy farebnosti a zobrazenie máp (vysoký kontrast a hiviz so silnejšími linkami)
- kompletné nastavenie položiek navigácie pre okamžité použitie profilu moto
- telefonickú / mailovú podporu pre prevádzku navigácie 7 dní v týždni od 10 do 22h

- skupinové školenia (max. 3 účastníci) v rozsahu 2h na tému "skryté možnosti, neregistrovanej funkcie a postupy, aktualizácie, spolupráca s PC a pod.)


Balíček je možné zakúpiť LEN k novej navigácii od nás zaškrtnutím príslušnej položky v ponuke doplnkov pre sadu MAXI. To znamená, že nie je ponúkaný pre užívateľov navigácií zakúpených inde.


V kategórii služieb GPS nájdete ponúkané služby pre všetkých užívateľov vrátane ponuky inštalácie potrebného programového vybavenia na PC zákazníka a pod.


Viac informácií (podrobný článok o nových navigáciách 2016):

http://touratech-cz.blogspot.cz/2016/02/novinky-v-navigacich-garmin-pro-sezonu.html
Podrobný článok o displejoch GPS navigáciou s radom porovnávacích fotografií:
http://touratech-cz.blogspot.cz/2014/03/lcd-displeje-nejen-u-gps-navigaci.htmlInformácie od výrobcu:


* 5 "dotykový displej s možnosťou zobrazenia na výšku

* Podrobná mapa 45 krajín Európy s bezplatnou aktualizáciou

* Vysoká odolnosť (voda, prach, UV žiarenie, otrasy)

* Bluetooth® technológia pre pripojenie mobilného telefónu

* MP3 prehrávač (ovládanie iPodu, iPhonu, Pandory)
Rad zumo 595 obsahuje předehranou podrobnú mapu 45 krajín Európy s bezplatnou doživotnou aktualizáciou, ktorá je dostupná až 4x do roka pomocou bezplatnej aplikácie Garmin Express.
Technológia Garmin Real DirectionsTM je schopná za jazdy vodičovi poskytovať jasnejšie navigačné inštrukcie, napríklad: "Za stanicou odbočte vpravo". Vďaka týmto jasnejším hlasovým pokynom sa môžete viac venovať riadeniu vozidla bez potreby príliš často sledovať displej navigácie.
Navigácia zumo 595 pomáha vodičovi na viacprúdových komunikáciách sa správnym zaradením do jazdného pruhu buď funkcií photoReal Junction View (fotonáhledy križovatky) alebo Active Lane Guidance (aktívne radenie do pruhov). Aktívne radenie do jazdných pruhov na rozdiel od fotografie, informuje vodiča pomocou živej simulácie prebiehajúce na displeji, v ktorom jazdnom pruhu sa má s automobilom držať.Bluetooth® pripojenie

Navigácia umožňuje pripojenie ako s mobilným telefónom tak s BT audio sadou. Séria zumo potom využíva bezdrôtový prenos hlasových povelov do Vašej prilby. U väčšiny mobilných telefónov dochádza k preneseniu informácie o volajúcom, takže sa na displeji navigácie zobrazí jeho meno a môžete dotykom hovor prijať alebo odmietnuť. Cez Bluetooth je možné načítať celú hudobnú knižnicu Vášho iPodu alebo iPhonu a cez displej navigácie ovládať prehrávač médiíUSB - microSD

Slot pre microSD kartu využijete hlavne na prenášanie trás medzi prístrojmi alebo použitie máp z iných zdrojov.


ANT +
Bezdrôtová technológia pre pripojenie ventilkov strážiacich tlak v pneumatikách (nutná podpora firmware) alebo na ovládanie outdoorové kamery Garmin VIRB.


smartphone Link
je zadarmo utiahnuť aplikácia pre Váš iPhone® alebo Android ™, ktorá Vám skrze internetové pripojenie telefónu umožní zobraziť napríklad informácie o "živej" dopravnú situáciu na trase alebo počasie v cieľovej destinácii. Aplikácia umožňuje aj prenos obľúbených miest, naposledy vyhľadávaných položiek alebo online hľadanie v databáze Foursquare.


Živé dopravné informácie v SR
(Nemusí fungovať so všetkými typmi mobilných telefónov)
je zadarmo utiahnuť aplikácia pre Váš iPhone® alebo Android ™, ktorá Vám skrze internetové pripojenie telefónu umožní zobraziť napríklad informácie o "živej" dopravnú situáciu na trase alebo počasie v cieľovej destinácii. Aplikácia umožňuje aj prenos obľúbených miest, naposledy vyhľadávaných položiek alebo online hľadanie v databáze Foursquare.


Všetky navigácie rady zumo umožňujú podrobné zaznamenanie Vami prejdených trás a následné zdieľanie s priateľmi.
Oprava opotrebované informáciám uvedeným na webe garmin.cz - nejedná sa o zdieľaní pomocou aplikácie Garmin Connect ale o špeciálny systém opísaný v našom podrobnom článku (pozri odkaz vyššie) z aplikácie Garmin Smartphone Link a riadený aplikácií v navigácii.


https://www.youtube.com/watch?v=KCTNXv6mxFM

VýrobceGARMIN
Dotyková obrazovkaANO
OrientaceOtočný (naležato i svisle)
Typ displejeTransreflexní
UrčeníAdventure
Časovo obmedzená ponuka - v niektorých európskych krajinách už bol predaj navigácie Travel Edition ukončený! Všetky doplnky ponúkané k "obyčajné" 595LM je možné dokúpiť za rovnaké ceny ik tejto limitovanej edícii.

Špeciálna edícia populárnej GPS navigácia Zumo 595 prináša okrem doživotných aktualizáciou máp európskych krajín tiež možnosť inštalácie ďalších vybraných oblastí, pre ktoré sa ponúka mapy radu City Navigator. Vybrať si môžete z tých sád: Stredný Východ, Severná Afrika, Severná Amerika, Južná Amerika, Južná Afrika a Austrália + Nový Zéland.
Tieto mapy môžete nahrať namiesto CN Europe alebo na kartu a sú tiež kryté licencií Lifetime.

Zumo 595 vychádza z viac než dvojročných skúseností s predajom a podporou navigácie 590, ktorá po mnohých rokoch priniesla do tejto kategórie skutočnú zmenu. Prístroj využíva takmer rovnakú konštrukciu a veľkú časť hardware aj úplne zhodné príslušenstva ale je vybavený radom nových funkcií a tiež nových licencií tretích strán, ktoré rozširujú možnosti využitia prístroja.
Hardvér je založený na platforme DRIVE s veľkým výkonom a úplne novým systémovým softvér, ktorá zodpovedá nielen zvýšeným nárokom veľmi detailných a objemných mapových podkladov ale zohľadňuje požiadavky užívateľov na zložitejšie výpočty trasy s využitím mnohých rôznych parametrov, ktoré nové mapové podklady zahŕňajú. Transflektívny displej je v súčasnosti spolu s displejom modelu 590 na trhu úplne ojedinelý (nielen v kategórii 5 "navigáciou) a zobrazuje tým jasnejšie a kontrastněji, čím viac na neho svieti slnko. Bohužiaľ displej 595 je dodávaný iným výrobcom než pre modely 590, čo malo za následok nepatrne nižšiu kontrast a inú farebnosť najmä v režime podsvietenia. Stále sa ale jedná o jeden z dvoch najlepších dispej na trhu. Navigácia je vybavená prakticky všetkým komfortom ovládanie i funkciami pre akúkoľvek cestnú a drvivú väčšinu offroadových navigácia s obrovským rozšírením možností individuálneho nastavenia výpočtov trasy.
Stručne a jasne - hlavné novinky Zuma 595 oproti 590:

- nový systém výpočtu "dobrodružné" trasy s využitím troch parametrov (zákruty, prevýšenie, typ komunikácie) v troch stupňoch v ľubovoľnom vzájomnom pomere.
- dva varianty výpočtu trasy do cieľa s možnosťou okamžitej úpravy trasy ručným klikaním na mapu
- nová databáza Motorkárske zaujímavých miest priamo v hlavnom menu
- až 12 položiek v akčnom menu nástrojov mapy vr. napr. priebehu nadmorskej výšky
- nové kategórie upozornenia priamo vo vrstvách mapy (hustý prevádzka ...)
- nové upozornenie na únavu na dlhých trasách po uplynutí určitej doby jazdy bez pauzy
- možnosť zobrazovania (a čítanie do slúchadiel) vybraných typov notifikácií z chytrého telefónu
- zdieľanie polohy navigácia s vybranými ľuďmi (e-mailový odkaz) alebo na sociálnej sieti na mape
- integrovaný prehrávač hudby (stream) systémov Spotify a Pandora. V Európe iba Spotify. Nutná bezplatná registrácia
- integrovaná databázy Foursquare pre prácu s POI
- možnosť využitia "posledného parkovacieho bodu" pre ľahké nájdenie polohy vozidla
- ďalšia funkčnosť je prakticky rovnaká so Zumem 590 (kruhové vychádzky, BackTrack, komunitou zdieľané cestné kontroly, počasie na trase atď).Tour CZ má v ponuke aj tento model v "krabicovej" verziu (tak, ako príde od Garmin CZ), tak kompletne pripravené na prevádzku (predinštalované) so základnou aj rozšírenú sád mapových podkladov ďalšími vylepšeniami za príplatok - výhradne pre navigácie predávané nami. Na výber je kompletný predinštalácie prístroja vr. registrácie a akutalizace, rozšírená podpora (mimo pracovnú dobu Tour CZ i Garmin CZ), rozšírenie mapových podkladov o licenciu slovenskej mapy Atlas SR (do vypredania zásob) a prípadne s najlepšou vektorovou topografickú mapou SR - Topo PRO 201x. V ponuke voliteľných doplnkov do sady MAXI nájdete už špeciálne (znížené) ceny držiakov a ďalších doplnkov v porovnaní s cenou štandardné.
Od jari 2016 sa ponúka teda tieto varianty:

- štandardné krabice bez predinštalácie a našej rozšírenej podpory (podporu zabezpečuje servis dovozcu)
- navigácia s predinštaláciou a podporou bez rozšírených mapových podkladov (možnosť doobjednania štandardné predinštalácie z menu služieb GPS)
- navigácia s predinštaláciou a rozšírenou podporou MAXI vr. licencie Atlas ČR (samostatne nepredajné - výhradne k novým navigáciám 590/595 od Toure CZ - položku nájdete tu v ponuke doplnkov MAXI)


A nezávisle od predchádzajúcich variantoch je možné objednať ďalšie doplnky a služby (ventilky, držiaky, komunikátory, mapu Topo Pro na SD, inštaláciu SW do notebooku ...) ale za zvýhodnené ceny vždy len s novou navigáciou - teda na tejto stránke ako doplnky objednávané súčasne s novou navigáciou.


Technický popis:
Telo navigácia je takmer zhodné so Zumem 590. Navigácia má 5 "Transflektívny displej s rozmermi 110 x 65mm a má hmotnosť 375g.


displej
Displej Zuma 595 je jedným z najlepších displejov s tlakovou dotykovou obrazovkou na trhu. Po obmedzení výroby modelu použitého v 590, pôjde o jediný Transflektívny displej sériovo dodávaný k venktorové navigáciu na trhu. Tento displej zvláda úplne v pohode zobrazení na plnom slnečnom svetle. V princípe transrefletivní displeja využívajú okolité svetlo (napr. Slnečné lúče) pre zvýšenie jasu - svetlo, ktoré na displej dopadá, je viac či menej odrazené späť skrz displej k užívateľovi pomocou špeciálnej odrazné vrstvy. Pritom táto vrstva umožňuje presvietenie (podsvietenie) pre nočný režim. Jeho rozlíšenie je 800 x 480px.


balenie:
V krabici dostane zákazník vlastnou GPS navigáciu s mapou City Navigator (v našom prípade CN Europe) s Lifetime garanciou doživotných aktualizácií. Základné balenie (od dovozcu) nemusí obsahovať nainštalované najnovšie vydanie mapových podkladov. V balení už nie sú žiadne licencie ďalších českých máp (ako bývalo zvykom skôr). V balení ďalej nájdete batériu, motocyklová chrbát (plastový držiak) s RAM kĺby a napájacím káblom. V balení je tiež kompletný automobilový držiak (chrbát s prísavkou) s napájaním po mikro-USB kábla s CL zástrčkou, ktorý je súčasťou dodávky. V krabici je tiež mikro USB kábel pre pripojenie k počítaču a slovenský návod. Puzdro na rozdiel od Zuma 660 nie je súčasťou dodávky a musí sa dokúpiť.


V tejto ponuke tour CZ si môžete vybrať k novej navigácii rad užitočných doplnkov a služieb, ktoré by samostatne bolo oveľa drahšie - od kompletnej predinštalácie celej navigácie vrátane všetkých máp v ich aktuálnom vydaní až po rôzne technické doplnky. Ponuka sa mení a dopĺňa, niektoré technické doplnky boli k dispozícii len v obmedzených sériách pod.
Ponúkané ceny sú konečné, určené pre spotrebiteľov a nemožno ich kombinovať so žiadnymi ďalšími zľavami (klubové zľavy a pod.).Doplnenie popisu: bezplatná aplikácia Garmin Link pre platformy Android a iOS ponúka teraz živé dopravné informácie (doplnok 3D traffic europe) bezplatne. Predtým príplatkový nákup je teda k dispozícii zdarma. Od augusta 2014 je možné tiež dokúpiť príplatkový modul rozšírených informácií o počasí vo vybraných európskych krajinách (typicky oblasť Álp) so zobrazením radarových máp za cca 110Kč / rok. Tieto moduly sú súčasťou aplikácie Garmin Link a ich nákup prebieha cez príslušný obchod s aplikáciami pre danú mobilnú platformu. K využitiu možností aplikácie je pochopiteľne nutné aktívne dátové pripojenie v mobilnom telefóne.Špecifikácia (tie, ktoré sú naozaj dôležité):

Rozmery: 13 x 9.4 x 3cm

Displej: 10.8 x 6.5cm - uhlopriečka 12.6cm

Rozlíšenie: 800 x 480px

Typ displeja: Transflektívny

Hmostnosť: 375g

Batérie: LiOn, výdrž 4h

Vstupy a výstupy analógového audia: ÁNO

Moderné citlivý GPS príjmač: ÁNO

Vodotesnosť: ÁNO, IPX7 (30 minút v hĺbke 1m)

Vnútorná pamäť: ÁNO, viac než dostatočná aj do budúcnosti (16GB / 256MB RAM)

Podpora kariet: ÁNO, microSD

Kapacita waypoint: 1000

Kapacita via bodov v trasách: 15000

Kapacita tvarovacích bodov v jednej trase: 4000

Počet trás: 30

Počet waypoint v jednej trase: 30 (medzi dvoma waypointy je možné použiť až 250 via bodov)

Podpora navigácia na lokácie z nahraných fotografií: NIE

Lifetime: ÁNO

Zobrazenie radenie do jazdných pruhov a foto navigácia: ÁNO

Predvídanie vašich trás: ÁNO

Pokročilé možnosti výpočtu trasy: ÁNO

Bluetooth: ÁNO (slúchadlové sady aj telefón + dátové prepojenie Garmin Link)

Prehrávač hudby: ÁNO (vr. Možnosti prehrávania hudby po USB az pripojeného telefónu a online)

Záznam stopy: ÁNO (vr. Pokročilých možností práce s uplynulou stopou, zdieľanie a prepočte na trasu)

Podpora bezdrôtových snímačov tlaku v pneu: podľa výrobcu ÁNO (snímača Garmin)

Funkcie pre výpočet okruhových výletov: ÁNO

Kniha servisov a údržby moto: ÁNO

Podpora kamier VIRB: ÁNO

Podpora rastrových máp: ÁNO, limit 400

Možnosť otočenia na výšku: ÁNO
Informácie o voliteľnom balíčka služieb MAXI Predinštalácia A PODPORA:

K novým navigáciám zakúpeným od tour CZ ponúkame voliteľný príplatkový balík služieb "MAXI predinštalácia". Štandardne dodávaná "krabice" od dovozcu obsahuje síce funkčné navigáciu ale pre plnohodnotné využitie všetkých možností je potreba vykonať rad úkonov, ktoré zákazníci často nevedia a na svoju škodu nevyužívajú navigáciu "naplno". Pre tých ponúkame "balíček" predinštalácia, podpory, školení a ako bonus aj lepšie mapy SR za zvýhodnenú cenu.


Balíček obsahuje:

- limitovaná séria (do vypredania zásob) licencia mapy Atlas Czech. Táto mapa obsahuje desiatky tisíc ručných úprav a opráv pre optimalizovaný cestné autorouting v SR
- kompletné aktualizáciu firmware a všetkých čipsetov na najnovšie verzie
- vyčistenie navigácia od "balastu" ako sú súbory pre predvádzanie prístroja v obchodoch a pod.
- inštaláciu našej praktické sady užívateľských POI (napr. Alpské priesmyky, európske servisy BMW, talianskej kempy a pod.). Celkovo viac ako 10.000 bodov záujmu v kategóriách
- aktualizácia mapy CN Europe na aktuálnu verziu
- registrácia navigácia v novom účte na my.garmin
- odstránení prvej položky menu nastavenia (informácie) a posun menu o riadok nahor
- registrácia licencií doplnkových máp (podľa výberu verzie) na portáli výrobcu
- nová licencia + registrácia upgrade mapy Atlas Czech 2013.5 (posledná verzia aj pre rok 2015)
- inštalácia doplnkových mapových podkladov do navigácie
- dva naše vylepšená témy farebnosti a zobrazenie máp (vysoký kontrast a hiviz so silnejšími linkami)
- kompletné nastavenie položiek navigácie pre okamžité použitie profilu moto
- telefonickú / mailovú podporu pre prevádzku navigácie 7 dní v týždni od 10 do 22h

- skupinové školenia (max. 3 účastníci) v rozsahu 2h na tému "skryté možnosti, neregistrovanej funkcie a postupy, aktualizácie, spolupráca s PC a pod.)


Balíček je možné zakúpiť LEN k novej navigácii od nás zaškrtnutím príslušnej položky v ponuke doplnkov pre sadu MAXI. To znamená, že nie je ponúkaný pre užívateľov navigácií zakúpených inde.


V kategórii služieb GPS nájdete ponúkané služby pre všetkých užívateľov vrátane ponuky inštalácie potrebného programového vybavenia na PC zákazníka a pod.


Viac informácií (podrobný článok o nových navigáciách 2016):


http://touratech-cz.blogspot.cz/2016/02/novinky-v-navigacich-garmin-pro-sezonu.html

Podrobný článok o displejoch GPS navigáciou s radom porovnávacích fotografií:

http://touratech-cz.blogspot.cz/2014/03/lcd-displeje-nejen-u-gps-navigaci.html

Informácie od výrobcu:


* 5 "dotykový displej s možnosťou zobrazenia na výšku

* Podrobná mapa 45 krajín Európy s bezplatnou aktualizáciou

* Vysoká odolnosť (voda, prach, UV žiarenie, otrasy)

* Bluetooth® technológia pre pripojenie mobilného telefónu

* MP3 prehrávač (ovládanie iPodu, iPhonu, Pandory)
Rad zumo 595 obsahuje předehranou podrobnú mapu 45 krajín Európy s bezplatnou doživotnou aktualizáciou, ktorá je dostupná až 4x do roka pomocou bezplatnej aplikácie Garmin Express.
Technológia Garmin Real DirectionsTM je schopná za jazdy vodičovi poskytovať jasnejšie navigačné inštrukcie, napríklad: "Za stanicou odbočte vpravo". Vďaka týmto jasnejším hlasovým pokynom sa môžete viac venovať riadeniu vozidla bez potreby príliš často sledovať displej navigácie.
Navigácia zumo 595 pomáha vodičovi na viacprúdových komunikáciách sa správnym zaradením do jazdného pruhu buď funkcií photoReal Junction View (fotonáhledy križovatky) alebo Active Lane Guidance (aktívne radenie do pruhov). Aktívne radenie do jazdných pruhov na rozdiel od fotografie, informuje vodiča pomocou živej simulácie prebiehajúce na displeji, v ktorom jazdnom pruhu sa má s automobilom držať.Bluetooth® pripojenie

Navigácia umožňuje pripojenie ako s mobilným telefónom tak s BT audio sadou. Séria zumo potom využíva bezdrôtový prenos hlasových povelov do Vašej prilby. U väčšiny mobilných telefónov dochádza k preneseniu informácie o volajúcom, takže sa na displeji navigácie zobrazí jeho meno a môžete dotykom hovor prijať alebo odmietnuť. Cez Bluetooth je možné načítať celú hudobnú knižnicu Vášho iPodu alebo iPhonu a cez displej navigácie ovládať prehrávač médiíUSB - microSD

Slot pre microSD kartu využijete hlavne na prenášanie trás medzi prístrojmi alebo použitie máp z iných zdrojov.


ANT +
Bezdrôtová technológia pre pripojenie ventilkov strážiacich tlak v pneumatikách (nutná podpora firmware) alebo na ovládanie outdoorové kamery Garmin VIRB.


smartphone Link
je zadarmo utiahnuť aplikácia pre Váš iPhone® alebo Android ™, ktorá Vám skrze internetové pripojenie telefónu umožní zobraziť napríklad informácie o "živej" dopravnú situáciu na trase alebo počasie v cieľovej destinácii. Aplikácia umožňuje aj prenos obľúbených miest, naposledy vyhľadávaných položiek alebo online hľadanie v databáze Foursquare.


Živé dopravné informácie v SR
(Nemusí fungovať so všetkými typmi mobilných telefónov)
je zadarmo utiahnuť aplikácia pre Váš iPhone® alebo Android ™, ktorá Vám skrze internetové pripojenie telefónu umožní zobraziť napríklad informácie o "živej" dopravnú situáciu na trase alebo počasie v cieľovej destinácii. Aplikácia umožňuje aj prenos obľúbených miest, naposledy vyhľadávaných položiek alebo online hľadanie v databáze Foursquare.


Všetky navigácie rady zumo umožňujú podrobné zaznamenanie Vami prejdených trás a následné zdieľanie s priateľmi.
Oprava opotrebované informáciám uvedeným na webe garmin.cz - nejedná sa o zdieľaní pomocou aplikácie Garmin Connect ale o špeciálny systém opísaný v našom podrobnom článku (pozri odkaz vyššie) z aplikácie Garmin Smartphone Link a riadený aplikácií v navigácii.
Obrázek (22)Obrázek (22)
ObrázekObrázek
Obrázek (1)Obrázek (1)
Obrázek (2)Obrázek (2)
Obrázek (3)Obrázek (3)
Obrázek (4)Obrázek (4)
Obrázek (5)Obrázek (5)
Obrázek (6)Obrázek (6)
Obrázek (7)Obrázek (7)
Obrázek (8)Obrázek (8)
Obrázek (9)Obrázek (9)
Obrázek (10)Obrázek (10)
Obrázek (11)Obrázek (11)
Obrázek (12)Obrázek (12)
Obrázek (13)Obrázek (13)
Obrázek (14)Obrázek (14)
Obrázek (15)Obrázek (15)
Obrázek (16)Obrázek (16)
Obrázek (17)Obrázek (17)
Obrázek (18)Obrázek (18)
Obrázek (19)Obrázek (19)
Obrázek (20)Obrázek (20)
Obrázek (23)Obrázek (23)
Obrázek (21)Obrázek (21)
Diskusia k produktu
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázkaVaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)NadpisText príspevku
Opýtať sa
Vaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)Text príspevku
Pridať reakciu
PopisĎalšie informácieObrázkySúvisiace produktyDiskusiaNa stiahnutie