Austrálske pneumatiky AnilA pre veľké cestovné endurá v ponuke Technical Gear Store

Pneumatiky AnilA sa používajú na austrálskom a americkom trhu už od roku 2007. V Európe je poznala len úzka skupina jazdcov a to najmä na ostrá endura. AnilA ale v posledných rokoch vyvíjal špeciálne pneumatiky určené pre veľké cestovné endurá, ktoré odstráni typické problémy bežne predávaných pneumatík zavedených značiek. Typicky malý nájazd (často pod 5000km) a kompromisné trakciu v teréne. Vývojári a testovacie jazdci AnilA sú jedni a tí istí ľudia - sú to fanúšikovia, pre ktorých je ich práca i zábavou a milujú jazdu v teréne. Chcú vyrábať lepšie pneumatiky (s lepším pomerom cesta / terén) pre najrôznejšie podmienky a najrôznejšie typy cestovania. Vlastné (súkromne vlastnený) výrobný závod majú v Thajsku a výroba beží pod certifikáciou kvality ISO9001.
AnilA používa kvalitné zmesi s vysokým podielom prírodnej gumy. Zmesi sú unikátne, výrazne výrobno drahšie ako u bežne predávaných pneumatík. Cieľom je dosiahnuť vysokej životnosti.
Pneumatiky AnilA majú unikátny dizajn vzorky. Už pred mnohými rokmi si AnilA nechal zaregistrovať vzorku Terrapactor®, ktorý stláča pôdu do šípovitých útvarov a zvyšuje trakciu odhodu týchto kúskov za pneumatiku. Konštrukcia pneumatík je vždy navrhnutá špecificky pre konkrétny účel - pre konkrétny typ jazdenie. To sa týka i pevnosti a počtu vrstiev behúňa.
Rad pneumatík Tractinator® má najvyššiu možnú výdrž pri super náročnom použití (najnáročnejšie výpravy) s unikátnym zosilnením bočných stien a behúňa pre minimalizáciu defektov.
Rad Terrapactor® je ľahší a hlavným cieľom je maximálna trakcia pre športové použitie.
Hybridné rad zlučuje vlastnosti všetkých konštrukcií pre maximálnu univerzálnosť

TRACTINATOR® ADVENTURE
Rad Tractinator® je špeciálne navrhnutá jazdci firmy AnilA pre ich offroadových výpravy na veľkých motorkách. Technicky sú to o štvrtinu pevnejšie pneumatiky než akékoľvek iné typy predávané v súčastnosti na trhu. Majú vyššiu "špunty" ako väčšina pneumatík kategórie "adventure". Do konca roka 2018 sa vyrábali v dvoch verziách zmesi a označovali sa niekoľkými názvami (Summer, 4S, 4 Season, All Season). Teraz došlo k zjednoteniu a všetky zadné pneumatiky majú zmes vhodnú pre celoročné jazdenie vrátane horúceho počasia a všetky predné pneumatiky sú vyrábané zo zmesi, ktoré je kompromisom medzi najmäkšie a tvrdšie pôvodnej zmesí.
Na začiatku sezóny 2018 doplnil pôvodné rad Adventure ešte "ostrejší" model Adventure MkII v 21 "predné verziu - pre tých, ktorí jazdia viac v mäkkom teréne a štandardné predná pneumatika sa nečistil od bahna.

TRACTINATOR® GPS
Rad Tractinator® GPS je určená pre cestovateľov, ktorí nejazdia len po ceste ale s vysokým podielom jazdy v teréne a vo všetkých podmienkach. Vysoký nájazd, odolný trakcie a úplne hladký prechod medzi jazdou po ceste a v teréne. To sú pneumatiky Tractinator GPS.
Pneumatiky sa dajú použiť ako univerzálmi 50/50 (pomer terén a cesty) alebo prevažne offroad s prejazdy po ceste - podľa toho, v akom smere sa nasadí na ráfik! V smere označenom 50/50 sa pneumatiky chová ako klasická "adventure" pneumatika sa jednoduchým preklápaním v zákrutách bez typického nepríjemného efektu pádu cez hranu špuntov. V smere označenom offroad je v akcii agresívnejší línie štupľov v smere jazdy a ich tvarovanie zlepšuje trakciu v zákrutách na šotoline. A pneumatiky sú o 25% pevnejšie ako iné adventure pneu na trhu, majú vyššiu výšku vzorky a výrazne vyššiu nájazd kilometrov.

Tractinator® DESERT H / T
Pneumatiky pre extrémne offroad akcie Tractinator sú na trhu už niekoľko rokov a teraz je doplňuje špeciálna verzia určená pre púštne podmienky (kamenia a piesok v pomere 90% / 10%). Základný je zameranie na športovú jazdu v typickom teréne napr. Severoafrických púští (kopa kamenia preložená pieskom). Plný plyn, rýchle zákruty - Tractinator Desert to zvládne skvele. Stredná časť dezénu je navrhnutá tak, aby vydržala brzdenie na kamenistej piest, veľké náklony pod plynom, výjazdy ... čokoľvek. Konštrukcia je pevná a osvedčená z ostrých enduro pneumatík. Zmes je 100% prírodný kaučuk a táto pneumatika je určená pre diaľkové offroad výpravy - nie pre jednodňové pretekanie.

Tractinator® RALL Z
RallZ (pôvodne Rally) je nová rada Tractinator určená pre viacdenné (ale nie viactýždňových) športové akcie v rely štýle. Prakticky ide o pneumatiky s lepšou trakciou v teréne za cenu nižšiu životnosti. Počíta sa so špičkovým výkonom v priebehu niekoľkých dní a potom sa pneumatika vymenia. Tento model nie je určený na diaľkové cestovanie ale skutočne na športové podujatia a výpravy napr. Na týždeň do Rumunska s tým, že sa tam motorky vezú v dodávke pod. Veľmi mäkká zmes, veľké medzery medzi blokmi a špeciálne dezén pre samočistiacu funkciu na všetkých typoch povrchov . U nikátní usporiadanie dezénových blokov s ochrannou funkciou pre zvýšenie nájazdu a lepšiu trakciu po celú dobu životnosti pneumatiky. Optimalizovaná zmes (hybrid) prírodného kaučuku a syntetiky pre zaistenie maximálnej priľnavosti aj v mimoriadne horúcom počasí. Dezén s veľkou kontaktnou plochou a skvelým záberom. Konštrukcia so zvýšenou pevnosťou o 25% oproti iným typom adventure pneumatík s vysokou odolnosťou proti prierazom. O 30% hlbšie vzorka oproti väčšine adventure pneumatík na súčasnom trhu

Ďalšie vyrábané typy sú Tractinator Enduro I / T (50% tvrdý povrch, 50% mäkký), verzia Enduro S / T (30% tvrdý, 70% mäkká zem), Mountain Hybrid, Extreme Hybrid a Arena Hybrid a Terrapactor pre MX pretekanie.

Aktuálne skladové a cenové informácie nájdete na našom shope:
https://www.touratech.cz/pneumatiky-c-370
 

Austrálske pneumatiky AnilA pre veľké cestovné endurá v ponuke Technical Gear Store
Austrálske pneumatiky AnilA pre veľké cestovné endurá v ponuke Technical Gear Store
Austrálske pneumatiky AnilA pre veľké cestovné endurá v ponuke Technical Gear Store
Austrálske pneumatiky AnilA pre veľké cestovné endurá v ponuke Technical Gear Store
Vytvorené20. 5. 2019
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies