Ako (ne) prejsť s motocyklom na STK

Možno ste si všimli, že pri povinnej kontrole motocykla vo Stanici technickej kontroly, alebo pri kontrole technického stavu hliadkou PZ SR, došlo od nového roku k zmenám. Začiatkom roka bola situácia taká, že technici vyhadzovali ľudí za úplne čokoľvek, čím sa motorky líšili od továrenského stavu. Dnes je už situácia stabilnejšia ale aj tak niektorí technici vyžadujú naprostej nezmysly, ktoré nemajú oporu v zákonoch ale v mnohých prípadoch sú ich výčitky oprávnené a je dobré vedieť, čo sa smie a čo legálne nie je.

Keď sú na motocykli s nedostatkami, ktoré vedú buď k povinnosti prehliadku opakovať, alebo dokonca znemožní prevádzku motorky, hodí sa prečítať nejaké inormace o tejto problematike a zabezpečiť nápravu. A aby ste sa vyhli tejto situácii, Autoklub Slovenskej republiky spolu s kolegami z oblasti motocyklového diania (vrátane Touratechu CZ) pripravuje dlhodobý seriál článkov, ktorý po jednotlivých celkoch vysvetlí a podrobne popíše problematiku technologických požiadaviek či homologačných predpisov pre jednotlivé celky motocykla, jeho doplnky a príslušenstvo . Cieľom je na jednom mieste motorkárom podať ucelené informácie a zároveň tým prispieť k bezpečnosti ako motorkárov samotných, tak aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

Články píše odborník Autoklubu SR, Ing. Robert Vacek, inak projektový manažér cestnej premávky Autoklubu v spolupráci s Tour CZ.

1. diel - kolesá a pneumatiky nájdete tu
2. diel - svetla a svetelné zdroje nájdete tu
3. diel - ochranné rámy, držiaky kufrov, hrany a výčnelky .. nájdete tu
4. diel - výklad inštrukcií MD pre STK a špeciálne o kufroch, nosičoch, rámoch ...
5. diel - výfuky a zvody
6. diel - spätné zrkadlá

Ďalšie diely sa budú týkať všetkého, čo sa na motorkách upravuje, vymieňa a čo sa môže kontrolovať.

A ak máte chvíľku času, vypočujte si podcast kolesami nadol, kde sa dozviete veľa informácií formou audio rozhovoru io kategóriách, na ktoré sa podrobné články ešte len pripravujú. Podcast nájdete na tomto odkaze.

Ako (ne) prejsť s motocyklom na STK
Vytvorené20. 5. 2019
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies